Lezecká stěna Cibulka, Squashpark Cibulka, Fabiánova 1134, 150 00 Praha 5 recepce@squashpark.cz 257 216 662

Lezecká stěna Cibulka

Výstup na nejvyšší horu Severní Afriky – Jebel Toubkal 4.167 m n. m.

Lezení nad vrchol Jebel Toubkal

Lezecká stěna Cibulka ve Vysokém Atlasu (Maroko)

Protože jsme lezci, tak jsme si samozřejmě vylezli ještě o trochu výše, než ostatní. Hodinový boulder na vrcholové pyramidě jsme si všichni opravdu užili a místní guides se nestačili divit 🙂

Jebel Toubkal

Boulder nad vrcholem Jebel Toubkal

23-24.8 jsme absolvovali úchvatný výstup na nejvyšší horu Vysokého Atlasu, Maroka a také celé Severní Afriky, Jebel Toubkal, vysoký téměř 4.200 m n.m.

Sice se nejedná o lezeckou záležitost, ale vzhledem k nevšední destinaci tento „výlet“ krátce popíšeme a hlavně se pochlubíme fotkami.

Jedná se o klasický „choďák“, který je v silách každého, alespoň mírně aktivního člověka a nejčastěji zabere 2 dny. Potkali jsme zde lidi blížící se sedmdesátce a sami jsme se naopak na vrchol dostali s několika malými dětmi (7 – 12 let).

Výstup to ovšem není úplně jednoduchý. Část naší výpravy musela vzdát cca 100 výškových metrů pod vrcholem a snést jedno z našich dětí níže. Potkali jsme mnoho lidí, kteří výstup vzdali, také jsme viděli snášet člověka s rozvinutou „Výškovou nemocí“, viděli jsme člověka, který po chybě při sestupu padal cca 50 m než se zachytil a my ho následně zachraňovali. Bylo velké štěstí, že pád neskončil fatálně.

Fotky jsou nejen z letošní výpravy, ale také pár pěkných z té loňské:


Džabal Toubkal na Wiki …

Like and share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error

Dejte nám lajk, dík :)